Other Worlds i graTkacze Burz

Other Worlds to pierwsze wydawnictwo, które zgłosiło swoją chęć udziału w Rodzinnym Festiwalu Gier Planszowych Zgrywus. Tym mocniej było nam przykro, że z przyczyn losowych musieli zrezygnować z przyjazdu. Other Worlds to młode, polskie wydawnictwo, które TARANEM wdarło się na rynek za pomocą kampanii crowdfundingowej na wspieram.to. Ich kampania gry Tkacze burz zebrała ponad 200.000 zł z zakładanych 8.000!!! Dzięki ich uprzejmości w Tkaczy Burz będziecie mogli zagrać na festiwalu! A może i jakiś konkurs dla Was zorganizujemy. Bądźcie czujni, a tymczasem poczytajcie co to za gra 🙂

Tkacze Burz to unikalne połączenie klasycznej gry paragrafowej z elementem walki taktycznej odbywającej się na planszy. Jesteś miłośnikiem mitologii i literatury fantasy? Uwielbiasz przeżywać niebezpieczne przygody w grach, w których klimat i fabuła stoją na pierwszym miejscu? Nie boisz się samotnego przemierzania fantastycznych krain i starć z czyhającymi w nich bestiami? Tkacze Burz to dla Ciebie pozycja obowiązkowa!

Tkacze Burz to jednoosobowa gra w formie książki, w której to ty decydujesz o tym, co stanie się za chwilę. Każdy jej paragraf (jest ich ponad 400) na końcu odsyła cię do kolejnego, oznaczonego innym numerem. Często do wyboru masz kilka opcji dalszego rozwoju historii i w zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz, tak dalej potoczy się fabuła.

Czasem na twojej drodze staną żądni krwi przeciwnicy: dzikie zwierzęta, tajemniczy Fomorianie, orkowie czy nawet demony. Wówczas rozpoczyna się konfrontacja, będąca taktyczną częścią rozgrywki i przeprowadzana na planszy, z udziałem figurek i kości.

Świat Tkaczy Burz to kraina, w której każdy miłośnik fantastyki i mitologii poczuje się jak u siebie. Znajdą się tu elementy znane z wierzeń nordyckich i celtyckich oraz z klasyki literatury, od Beowulfa poprzez Eddę Poetycką, aż po Władcę Pierścieni. To alternatywna wersja naszego świata, w której jednak kult starych bogów nie zanikł, magia jest żywa, a leśne ostępy przemierzają trolle, orkowie oraz inne, znacznie starsze istoty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *